E pazakontë, fëmija lind bashkë me placentën (foto)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 19:43 24-02-2015 E pazakontë, fëmija lind bashkë me placentën (foto)

“Ne mbajtëm frymën,” tha Dr. Ëilliam Binder, i cili ishte protagonist i një lindjeje që u cilesua si mrekulli,  në Cedars-Sinai Medical Center në Kaliforni. Silas, një djalë i porsalindur ka bere jo vetem spitalin por dhe mediat amerikane qe te flasin per te, per menyren e habitshme te ardhjes ne jete, transmeton Bebja.com.

Silas ka lindur para kohe në javën e 26-te  nëpërmjet operacionit cezarian dhe ishte ende brenda qeses amniotike, një gjë e rrallë mjekësore. Mjeku nuk mund të bente asgje per kete lindje të parakohshme apo ai beri një foto . “Është me të vërtetë ndjehet si një moment frikë,” tha ai. Fëmija mund të shihet në pozicionin e fetusit, me placentn dhe kordonin e kërthizës ende brenda qeses. Placenta është ende duke siguruar oksigjenin për fëmijën.

Pas realizimit te fotos, Dr. Binder ka punuar për të nxjerrë vogelushin jashtë qeses së ujit.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.034324169158936
array(1) { ["section"]=> string(53) "e-pazakonte-femija-lind-bashke-me-placenten-foto-4350" }