E quajti reportazh të ndyrë me pamje të vjetra, Rama tërhiqet: Kam gabuar, u nxitova

Publikuar tek: politike, më 22:59 14-11-2017 E quajti reportazh të ndyrë me pamje të vjetra, Rama tërhiqet: Kam gabuar, u nxitova

Kryeministri Rama në emisionin “Studio e Hapur” ka komentuar edhe çështjen e ballafaqimit me gazetarët italianë të "Le Iene".

Rama për herë të parë pranoi se ishte nxituar dhe e kishte paragjykuar atë reportazh dhe kërkoi falje për ato që kishte thënë.

“Duhet ta jepnit të plotë atë që thashë unë, por nuk ka rëndësi. Unë nuk e kam parë vetë, e mora si informacion. Por ajo që thashë është, se rastet janë sporadike. Sepse mora shumë “feed back” nga facebook, dhe m'u kujtua nga një repotazh tjetër lidhur me kanabisin, ku gazetari paguante njerëzit sikur po gjuanin me kallash. Në rastin konkret, unë fola me paragjykim dhe kam bërë gabim për sa i përket reportazhit, unë kam bërë këtë. Kjo është e thjeshtë kur bëj gabim unë e pranoj, kur gaboni ju nuk e pranoni", tha Rama

Eni Vasili: Thatë reportazhe të ndrya, duhet të kërkoni falje.

Edi Rama: Po e thashë, se reportazhe të ndyra bëhen kudo. Falje nuk kërkoj.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « I shfaq videon në emision, Rama i kthehet gazetares: Kjo që po bëni është përbuzje ndaj atyre njerëzve
Patentat e Tahirit, Edi Rama tregon si u ndje kur mori vesh lajmin »
Article Logic
Execution time: 0.0045969486236572
array(1) { ["section"]=> string(87) "e-quajti-reportazh-te-ndyre-me-pamje-te-vjetra-rama-terhiqet-kam-gabuar-u-nxitova-99585" }