E RËNDË, gjenden të vdekura tre vajza në kufi, çfarë dyshohet

Publikuar tek: bota, më 09:43 11-10-2018 E RËNDË, gjenden të vdekura tre vajza në kufi, çfarë dyshohet Foto ilustruese

Tre vajza me origjinë ende të panjohur janë gjetur të vdekura në anën greke të kufirit lumor midis Turqisë dhe Greqisë.

Trupat e pajete u gjeten në një fushë nga një kalimtar, ne një distancë të vogël nga njëri-tjetri mbi kufirin e lumit Evros, në Greqi.

Policia dyshon se vajzat mund të jenë vrarë pasi kishin plagë në trup.

“Ato u gjetën 50 metra larg lumit”, tha një zyrtar i policisë për Reuters. Dy prej viktimave besohej se ishin të moshës nga 15 deri në 18 vjeç. 

Zona kufitare e Evros ndodhet në një korridor të kontrabandës së njerëzve, që rifitoi popullaritetin pasi Bashkimi Evropian dhe autoritetet turke në vitin 2016 mbyllën rrugët e detit në Egje të përdorura nga qindra mijëra emigrantë në 2015.

 

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tërmet 6 balllë në Indonezi, raportohet për viktima
URAGANI Michael shkatërron gjithçka në Florida (PAMJET E TMERRSHME) »
Article Logic
Execution time: 0.0048820972442627
array(1) { ["section"]=> string(66) "e-rende-gjenden-te-vdekura-tre-vajza-ne-kufi-cfare-dyshohet-137390" }