E RËNDË/ Makina shpërthen në flakë, vdes 22 vjeçarja shqiptare (EMRI)

Publikuar tek: rajon, më 20:47 12-06-2018 E RËNDË/ Makina shpërthen në flakë, vdes 22 vjeçarja shqiptare (EMRI) Në të majtë viktima, Xhoana Prenga dhe pamjet nga aksidenti

Një aksident i rëndë është shënuar orët e para të ditës së sotme në San Giovani, Itali ku një makinë ka dalë nga rruga duke shpërthyer në falkë.

 

Si pasojë e flakëve të shumta, ka mbetur e vdekur një vajzë e re e identifikuar si Xhoana Prenga, 22 vjeç me nënshtetësi shqiptare.

E reja po udhëtonte me mikun e saj italian në një mjet tip “Ford”, kur 23 vjeçari ka humbur kontrollin e makinë duke përfunduar në kanal.

Trupi i pajetë i 22 vjeçares është nxjerrë nga makina vetëm nga efektivët e zjarrëfikëses.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrihet marrëveshja me Greqinë, ky do të jetë emri i ri i Maqedonisë
»
Article Logic
Execution time: 0.28812694549561
array(1) { ["section"]=> string(72) "e-rende-makina-shperthen-ne-flake-vdes-22-vjecarja-shqiptare-emri-124155" }