E rrallë, flamuri shqiptar në pullën amerikane (FOTO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 19:44 08-08-2017 E rrallë, flamuri shqiptar në pullën amerikane (FOTO)

Ditën e sotme Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka postuar në faqen e saj në Facebook në rubrikën “Fotoja e Ditës” një pullë amerikane me imazhin e flamurit shqiptar, lëshuar më 1943.

 Kjo foto është një tjetër tregues për miqësinë mes Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë, e cila daton që në fillimet e shekullit 20-të.

 Por marrëdhëniet me SHBA-në për Shqiëprinë nga shumë të mira, u shnëdruan në strategjike në vitet 90-të. Aktualisht SHBA-të, janë aleati i pazëvendësueshëm i demokracisë dhe i shtetit shqiptar dhe partneri më i rëndësishëm në rrugën tonë drejt anëtarsimit në institucionet euroatllantike.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Në kohë pushimesh gazetari i njohur merr një urim special nga kryeministri Rama (FOTO)
Ronaldo "acaron keq" maqedonasit me simbolin që ata e “urrejnë”, provokim? (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.017372846603394
array(1) { ["section"]=> string(56) "e-rralle-flamuri-shqiptar-ne-pullen-amerikane-foto-88586" }