E shkarkoi ditë më parë, Rama shfaqet me Ahmetajn: Ulja trefish e taksave do t'i japë fund deklarimeve të gënjeshtërta

Publikuar tek: aktualitet, më 15:43 12-01-2019 E shkarkoi ditë më parë, Rama shfaqet me Ahmetajn: Ulja trefish e taksave do t'i japë fund deklarimeve të gënjeshtërta

Kryeministri Rama edhe pse e shkarkoi disa ditë më parë nga detyra ministrin e Financave, u shfaq me Arben Ahmetajn në një takim me bizneset.

 

"Kapërcimi i madh nga 5 në 15% taksë, si pasojë ul edhe kostot e llogarive fallso dhe nuk do të jetë më e nevojshme  të fshihen dhe as të bëhen dy bilance. Ulja trefish e taksave do t'i japë fund edhe deklarimeve të gënjeshtërta të një pjese të madhe të biznesit, si edhe kostove për të mbajtur dy bilance", është shprehur Rama në takimin me bizneset. 

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kush është infermieri dibran, 2 orë rrugë në këmbë në mbi 1 metër e gjysmë borë për të shpëtuar pacienten
Aktori i njohur shpërthen ndaj Ramës: Kujt i plasi për djalin tënd o idiot »
Article Logic
Execution time: 0.018028974533081
array(1) { ["section"]=> string(123) "e-shkarkoi-dite-me-pare-rama-shfaqet-me-ahmetajn-ulja-trefish-e-taksave-do-t-i-jape-fund-deklarimeve-te-genjeshterta-148513" }