E shtrenjton kafen me 10 lekë, por letra e pronarit fierak për klientët do ju shkrijë së qeshuri

Publikuar tek: fcb-bomb, më 16:48 04-12-2016 E shtrenjton kafen me 10 lekë, por letra e pronarit fierak për klientët do ju shkrijë së qeshuri

Një pronar në Fier për shkak të krizës ekonomike është detyruar që të rrisë me 10 lekë çmimin e kafes në lokalin e tij.

Nga 50 lekë, duke filluar nga Janari kafja në këtë lokal në Fier do të jetë 60 lekë dhe për këtë rritje të çmimit, pronari i quajtur “Xhixha” ndihet shumë në faj, ndaj dhe ka vendosur të shkruajë një letër dhe ta vendosë në derën e lokalit, shkruan JOQ.

“Më falni, ahh, ju zhgënjeva, ju dorëzova rënies së “vockël” ekonomike”, janë këto fjalët me të cilat nis letra duke theksuar se ka qenë i detyruar që ta bëjë këtë rritje.

we4gt4gt4fffg4ghhot_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.015787839889526
array(1) { ["section"]=> string(101) "e-shtrenjton-kafen-me-10-leke-por-letra-e-pronarit-fierak-per-klientet-do-ju-shkrije-se-qeshuri-61559" }