E sulmuan se firmosi për shembjen e teatrit, reagon për herë të parë Elia Zaharia: Po më keqpërdoret emri

Publikuar tek: barometri, më 08:19 11-07-2018 E sulmuan se firmosi për shembjen e teatrit, reagon për herë të parë Elia Zaharia: Po më keqpërdoret emri

Pas akuzave të shumta se ka firmosur në dokumentacionet për shembjen e Teatrit Kombëtar, ka ardhur edhe reagimi për herë të parë i Princeshë Elia Zaharias.

 

Zaharia ka sqaruar se ajo nuk ka firmosur për shembjen e godinës, por për një teatër me kushte bashkëkohore dhe njerëzore, teksa ka shtuar se emri i saj po keqpërdoret.

POSTIMI:

Miq te nderuar. E shoh te udhes te sqaroj edhe njehere pozicionin tim lidhur me çeshtjen e teatrit kombetar, pasi konstatoj se emri im ne jo pak raste po keqperdoret.

Une kam shprehur mbeshtetjen time ndaj deklarates se kolegut tim Artan Imami ku kerkohej nje Teater Kombetar bashkekohor, ne te cilin te performohet ne kushte njerezore, duke theksuar qe territori i Teatrit Kombetar te mos cenohet ne asnje centimeter, por te mbetet teresisht ne funksion te tij!

Ne letren e hapur nuk permendet ne asnje paragraf shembja e teatrit. Arkitektura nuk vihet ne diskutim pasi eshte ceshtje qe i takon specialisteve.

E riktheksoj qe nuk kam vene asnje firme per shembjen e teatrit dhe askush nuk ka falcifikuar firmen time pasi nuk behej fjale per te firmosur fizikisht, por per te mbeshtetur nje deklarate, ku shprehej mendimi ne lidhje me kete ceshtje.

Me respekt

Elia

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021783113479614
array(1) { ["section"]=> string(110) "e-sulmuan-se-firmosi-per-shembjen-e-teatrit-reagon-per-here-te-pare-elia-zaharia-po-me-keqperdoret-emri-127490" }