E TRISHTË/ La Austrinë për të gjetur ATIN, 24 vjeçarja varroset e vetme nga avokatja

Publikuar tek: rajon, më 19:01 11-06-2018 E TRISHTË/ La Austrinë për të gjetur ATIN, 24 vjeçarja varroset e vetme nga avokatja Varri i Elitës në Prishtinë

Në një moshë fare të re, Elita Barisaite nga Austria, la vendlindjen e saj vetëm pak vite më parë për të kërkuar të atin në Kosovë.

Por Elita nuk e dinte që vetëm dy vite më pas do të vetëflijohej për shkak të refuzimit nga ai dhe e ëma e saj.

24 vjeçarja është varrosur ditën e dielë në varrezat e Prishtinës, ndërsa mësohet se e reja i ka vënë flakën vetes pasi i ati dhe e ëma nuk donin t’a kishin pranë familjes së tyre. Elita nuk ka arritur t’u mbijetojë plagëve të marra, ndërsa pjesa më tragjike është se është varrosur krejtësisht e vetme.

Mamaja e saj kishte autorizuar avokaten e çështjes për ta varrosur të renë, duke refuzuar kështu edhe ta përcillte të bijën në banesën e saj të fundit, edhe pse një banesë të vërtetë kurrë nuk kishte pasur.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Emri i ri i Maqedonisë, telefonata Zaev-Tsipras: Jemi në fund të negociatave
»
Article Logic
Execution time: 0.02150297164917
array(1) { ["section"]=> string(89) "e-trishte-la-austrine-per-te-gjetur-atin-24-vjecarja-varroset-e-vetme-nga-avokatja-124018" }