E trishtueshme dhe e turpshme: Shikoni ç’shkruhet në njoftimin për ndeshjen në Durrës

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:20 30-06-2016 E trishtueshme dhe e turpshme: Shikoni ç’shkruhet në njoftimin për ndeshjen në Durrës

Vazhdojmë të çudisim me mënyrën si i interpretojmë gjërat ne shqiptarët, madje edhe kur bëhet fjalë për çështje zyrtare.

Klubi i Teutës ka nxjerrë njoftimin për ndeshjen e sotme në Europa League me Kairatin, që zhvillohet sot, në stadiumin “Niko Dovana”, por shikoni çfarë shkruan përveç orarit: “Me pjesëmarrjen e lojtarëve Andrei Arshavin dhe Anatoli Timoshuk”, duke iu referuar dy futbollistëve të njohur të ekipit kundërshtar.

Fiks sikur të ishte një lokal me muzikë tallava. Asgjë për skuadrën e vet. Shumë e trishtueshme…

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.18670916557312
array(1) { ["section"]=> string(90) "e-trishtueshme-dhe-e-turpshme-shikoni-c-shkruhet-ne-njoftimin-per-ndeshjen-ne-durres-45034" }