E vranë me thikë në Islandë, familja e të riut shqiptar kërkon dëmshpërblim nga autori

Publikuar tek: aktualitet, më 19:32 14-03-2018 E vranë me thikë në Islandë, familja e të riut shqiptar kërkon dëmshpërblim nga autori Viktima, Klevis Sula

Klevis Sula, i riu nga Skrapari mbeti i vdekur pasi u qëllua katër herë me thikë në Islandë.

Autori i ngjarjes, 25 vjeçari Dagur Hoe Sigurjonsoon sot ndodhet në burg në ishullin e Islandës, por përveç akuzës së vrasjes, ai është i detyruar të paguajë edhe dëmshpërblimin monetar që kërkon familja e tij.

Sipas informacioneve mamaja e Klevisit ka kërkuar një dëmshpërblim prej 81 mijë eurosh, pa llogaritur 7 mijë euro për shpenzimet e ceremonisë mortore. Ndërkohë që 21 mijë euro kërkon nga autori edhe shoku i Klevisit, i cili mbeti i plagosur nga sulmi.

Klevis Sula u qëllua katër herë me thikë në qendër të Rekiavikut në muajin dhjetor nga 25 vjeçari, duke ndërruar jetë disa ditë më pas nga plagët e marra. Bashkë me të mbeti i plagosur edhe shoku i tij me tre goditje.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kush është NARI, administratori i Farkës të cilit iu mbyll RESTORANTI në Lundër (DOKUMENTET)
Tre persona dhunojnë barbarisht 49-vjeçarin, shpallen në kërkim »
Article Logic
Execution time: 0.030895948410034
array(1) { ["section"]=> string(92) "e-vrane-me-thike-ne-islande-familja-e-te-riut-shqiptar-kerkon-demshperblim-nga-autori-113264" }