E zbulon Olta Xhaçka: Trump përshëndeti posaçërisht Ramën mbrëmë në darkë

Publikuar tek: politike, më 11:54 12-07-2018 E zbulon Olta Xhaçka: Trump përshëndeti posaçërisht Ramën mbrëmë në darkë Rama-Trump

Kryeministri Edi Rama pak minuta më parë publikoi një foto duke shtrënguar duart me Presidentin e SHBA, Donald  Trump nën diçiturën “Foto e Ditës”.

Më shumë nga ky takim i përzemërt mes dy liderëve, ka zbuluar ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka. Ministrja thotë se Trump përshëndeti posaçërisht fjalën e kryeministrit Rama për fjalimin e mbajtur në darkën e mbrëmshme në Bruksel.

“Në seancën e sotme plenare të Samitit të NATO, Presidenti Trump përshëndeti posaçërisht Kryeministrin e Shqipërisë për fjalën e tij në darkën e mbrëmshme të liderëve të Aleancës”, shkruan Xhaçka.

Vetë Rama tha nga Brukseli se Shqipëria vlerësohet shumë pozitivisht për kontributin e saj në programin e Aleancës; rritjen e buxhetit të mbrojtjes; pjesëmarrjen me 13% të trupave të veta në frontet e përbashkëta; qasjen aktive kundër terrorizmit dhe ektremizmit të dhunshëm.

ooo.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.089823007583618
array(1) { ["section"]=> string(79) "e-zbulon-olta-xhacka-trump-pershendeti-posacerisht-ramen-mbreme-ne-darke-127652" }