Edhe Gjermania kërkon hetim ndërkombëtar për Kumanovën/ Rama: Drejtësia, gur në themelin e bashkëjetesës

Publikuar tek: politike, më 09:59 21-05-2015 Edhe Gjermania kërkon hetim ndërkombëtar për Kumanovën/ Rama: Drejtësia, gur në themelin e bashkëjetesës

Edhe Gjermania ka kërkuar hetim ndërkombëtar për ngjarjet në Kumanovë. Në një status të publikuar në profilin e tij në Facebook kryeministri Rama ka shprehur mirënjohje për shtetin  gjerman. Rama thekson se drejtësia është gur në themelin e bashkëjetesës.

“Mirënjohje Gjermanisë për kërkesën publike për hetim ndërkombëtar për Kumanovën! Drejtësia për Kumanovën gur në themelin e bashkëjetesës”, shkruan Rama.

E njëjta kërkesë ka ardhur edhe nga PE dhe disa shtete për një hetim të pavarur të ngjarjeve në Kumanovë ku mbetën të varë 22 persona.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tabaku kundër Veliajt: Bën të njëjtat premtime për biznesin e vogël, duke ndryshuar vetëm ambalazhin
Ish-presidenti Moisiu kritik për "Kumanovën": Shkupi jo transparent, BE e ngurtë »
Article Logic
Execution time: 0.14572310447693
array(1) { ["section"]=> string(107) "edhe-gjermania-kerkon-hetim-nderkombetar-per-kumanoven-rama-drejtesia-gur-ne-themelin-e-bashkejeteses-11640" }