‘Edhe nëse do të rrija në Shqipëri 100 vjet, nuk do t’ i kuptoja kurrë politikanët’

Publikuar tek: barometri, më 08:44 14-09-2018 ‘Edhe nëse do të rrija në Shqipëri 100 vjet, nuk do t’ i kuptoja kurrë politikanët’

Ambasadori Donald Lu ka qenë i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin Real Story ku është pyetur dhe për marrëdhënien e tij me politikanët.

Duke qeshur Lu është shprehur “Edhe nëse do të rrija këtu në Shqipëri për njqëind vjet nuk do ti kuptoja kurrë politikanët shqiptarë. Por unë mendoj se e kuptoj mirë popullin shqiptar.’

Sakqa, ai ka shtuar se të gjithë të huajt që vijnë në këtu dashurohen me Shqipërinë, ndërsa për vete ka thënë “Kur të largohem nga këtu nuk do të ndjek lajmet, nuk do ti shoh, nuk do ti lexoj. Lajmet në Shqipëri më japin dhimbje koke. Më mirë preferoj të shoh një film komik.”

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.036881923675537
array(1) { ["section"]=> string(86) "edhe-nese-do-te-rrija-ne-shqiperi-100-vjet-nuk-do-t-i-kuptoja-kurre-politikanet-134264" }