Edhe njëherë Endri Prifti: Ishim vetëm, me tekstin e gruas së ndjerë të Stefit, s’kishim nga të rrotulloheshim fare...

Publikuar tek: fcb-bomb, më 08:44 12-12-2016 Edhe njëherë Endri Prifti: Ishim vetëm, me tekstin e gruas së ndjerë të Stefit, s’kishim nga të rrotulloheshim fare...

Përplasje e fortë ditën e djeshme mes vëllezërve korçarë Endri dhe Stefi Priftit dhe “Three dots-ave”.

Në një reagim tjetër në rrjetin social Endri nxjerr në pah që së paku 8 këngë të këtij festivali kishin dalë nga një studio ndërsa shton se ata të dy ishin vetëm me tekstin e ndjerë gruas së Stefi Priftit, Marina Priftit, dhe se s’kishin nga të rrotulloheshin fare.

REAGIMI I PLOTË:

Mirdita zonja zonjusha dhe zoterinj . Kaq ishte dhe kjo gjeja , kjo zhurma qe perfumdimi cfar eshte ? Nje vrim ne uje . Te gjithe kenduan , te gjithe u bene te barabarte me njeri tjetrin , te gjithe kishin forcen e barabarte te kengetarit , te gjithe ishin artiste te medhenj , te gjithe moren lapsin dhe votuan , per shume kengetare , nuk kane votuar vete , por jam i bindur se lobingun dhe piket i kane shenuar studiot e tyre ku kane realizuar kenget . 8 kenge nje studio , 7 kenge tjetra , etj duke u sjelle reth e rotull vetes ja dolen me sakrifica e mundime deri ketu . Ne te dy me vllain vetem , muziken vete , textin e ndjera gruaja e Stefit Marina Prifti , skishim nga te rrotulloheshim fare . Me keqardhje e them shume gje e cpifur te kthehet edhe muzika e arti ne nje intrige kaq mizerje . Nejse vazhdojme lind pyetja . Tani qe mbaroi ky festivali , me se do meren keta kengetaret .... o zot na ruaj e na shpeto nga keto gjera qe ndodhin ne kete vend . Mbi te gjitha te kemi shendetin e te gjitha do shkojne ne rrugen e te vertetes , ai lart vonon por nuk haron. Ju uroj shendet e gjith te mirat te gjitheve” .

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030620098114014
array(1) { ["section"]=> string(118) "edhe-njehere-endri-prifti-ishim-vetem-me-tekstin-e-gruas-se-ndjere-te-stefit-s-kishim-nga-te-rrotulloheshim-fare-62355" }