Edhe Olti Curri kujton mësueset e tij: ‘’Merreshim vesh me zyshat me lekë në dorë…të gjithë u bëmë Picasso’’

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:38 07-03-2016 Edhe Olti Curri kujton mësueset e tij: ‘’Merreshim vesh me zyshat me lekë në dorë…të gjithë u bëmë Picasso’’

Edhe Olti Curri, tekstshkrues, opinionist i ‘’Big Brother’’ dhe që ka në pronësi një nga faqet më të ndjekura kujton sot mësueset e tij.

 ‘’Merreshim vesh me zyshat me lekë në dorë…të gjithë u bëmë Picasso’’, shkruan Curri.

Dedikimi i plotë i tij me nota ironie:

“Sot për 7 mars na u kujtu zysh Minja, zysh vizatimi në fillore (se pastaj u merrshim vesh me zyshat me lekë në dorë) por që i jepte rëndësi lëndës së saj sikur jepte kibernetike, gabimi më i vogël edhe na gjuante me vizore druri tek duart...edhe ne u bëmë të gjithë Picasso, normale, se me gishta të thyer nga vizorja shtrema-shtrema do vizatonim...”

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kur ‘’gurutë’’ e një vajzë të famshme shqiptare janë mësuesit…
7 Marsi, Rama veçon mësuesit e Shkodrës: Gëzuar Festën »
Article Logic
Execution time: 0.029943943023682
array(1) { ["section"]=> string(109) "edhe-olti-curri-kujton-mesueset-e-tij-merreshim-vesh-me-zyshat-me-leke-ne-dore-te-gjithe-u-beme-picasso-34444" }