Edi Rama cikël leksionesh ‘’Si të shkruajmë Gjuhën Shqipe’’: Kujdes ‘’RR’’-në, ‘’poshtu’’-në, ‘’qu’’-në dhe falini kryeministrit mungesën e ‘’ë’’-së

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:17 08-10-2016 Edi Rama cikël leksionesh ‘’Si të shkruajmë Gjuhën Shqipe’’: Kujdes ‘’RR’’-në, ‘’poshtu’’-në, ‘’qu’’-në dhe falini kryeministrit mungesën e ‘’ë’’-së

Kryeministri Edi Rama së fundmi është parë të komunikojë me ndjekësit virtualë në rrjetet sociale për çështje të rëndësishme si importi i plehrave, matura shtetërore etj.

Nuk ndodhte shpesh që kryeministri të kthente përgjigje në profilin e tij për komentuesit por së fundmi ka ndodhur.

Teksa Rama kthen përgjigje, mendon të japë edhe ndonjë leksion lidhur me Gjuhën Shqipe. ‘’Afrim shkruaje mirë gjuhën e Nanës Shqipni’’, porosit Rama një qytetar, ndërsa vetë harron të përdorë germën e bukur ‘’ë’’, e cila nuk mund të jetë kurrsesi ‘’e’’.

Megjithatë po sjellim për ju të gjithë ‘’ciklin e leksioneve’’ të Ramës për Gjuhën Shqipe. Pse leksion dhe jo mësim? Sepse Rama brenda atyre që shkruan ka edhe mesazhe që një student mund t’i përvetësojë më mirë se një nxënës, si ky i tipit ‘’Afrim shkruaje mirë gjuhën e Nanës Shqipni, nderi më i madh që mund të bësh në kohë paqeje’’.

ramaleksiongjuhe4.jpgramaleksiongjuhe2.jpgramaleksiongjuhe3.jpgramaleksiongjuhe.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024379968643188
array(1) { ["section"]=> string(131) "edi-rama-cikel-leksionesh-si-te-shkruajme-gjuhen-shqipe-kujdes-rr-ne-poshtu-ne-qu-ne-dhe-falini-kryeministrit-mungesen-e-e-se-55487" }