Edi Rama e mbyll mbrëmjen me një urim të veçantë për ditëlindje

Publikuar tek: fcb-bomb, më 20:55 10-05-2017 Edi Rama e mbyll mbrëmjen me një urim të veçantë për ditëlindje

Poeti dhe publicisti i njohur nga Kosova Sabri Hamiti sot feston ditëlindjen por një urim të veçantë në këtë ditë e ka marë nga kryeministri Edi Rama.

Kryeministri ka dashur ti shprehë mirënjohje dhe respekt publicistit të njohur kosovar sot në ditën e tij të lindjes.

“Sabri Hamiti është shembulli i publicistit dhe njeriut të angazhuar. Krenari e Kosovës dhe mbarë shqiptarisë.
Gëzuar ditëlindjen mjeshtër, me respekt e mirënjohje”, shkruan Edi Rama në postimin e tij.

juytyy.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019772052764893
array(1) { ["section"]=> string(69) "edi-rama-e-mbyll-mbremjen-me-nje-urim-te-vecante-per-ditelindje-78185" }