Edi Rama- Ermonela Jahos pas çmimit prestigjoz të Operas: Të lumtë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:33 16-05-2016 Edi Rama- Ermonela Jahos pas çmimit prestigjoz të Operas: Të lumtë

Pas Fitores së çmimit prestigjoz ndërkombëtar të Operas, kryeministri Edi Rama, ka përgëzuar sopranon shqiptare Ermonela Jaho.

“Fituese me votat e publikut të çmimit më prestigjioz ndërkombetar të operas.Të lumtë’, shkruan Rama në Twitter.

Sopranoja shqiptare Ermonela Jaho u shpall sopranoja më e mirë në botë për 2016-ën. International Opera Aëards ka vlerësuar Jahon, si një nga sopranot më të talentuara të botës. Konkurrentë të Jahos qenë figura të njohura të operas italiane dhe ruse, por Shqipëria ia arriti të triumfojë, falë forcës, vokalit dhe karrierës gjithnjë në ngjitje të yllit të ri botëror.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01852011680603
array(1) { ["section"]=> string(70) "edi-rama-ermonela-jahos-pas-cmimit-prestigjoz-te-operas-te-lumte-40574" }