Edi Rama flet shqip në Bruksel: Shqipëria mund të preket në dimër nga refugjatët (Video)

Publikuar tek: politike, më 20:57 25-10-2015

Rrugët e dimrit për refugjatët mund të devijohen edhe nga Shqipëria. Kjo ka qenë deklarata e kryeministrit shqiptar Edi Rama gjatë takimit të liderve të BE që po mbahet në Bruksel në momentin e hyrjes në takim.

Kryeministri shqiptar tha se Shqipëria nuk është një vend i prekur nga refugjatët, por gjithashtu tha se të gjithë janë duke punuar për një qëllim, për të gjetur mundësi të reja për ti dhënë zgjidhje krizës.

Kryeministri Edi Rama foli në gjuhën shqipe përpara gazetarëve evropianë e ndërkombëtarë në Bruksel.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Afrim Krasniqi vs Endri Fuga, analisti dhe drejtori i Ramës përplasen për makinat e qeverisë e transparencën
29 Jaguarë? 30? 35? Jo, plot 44 Jaguarë do merren me qira nga Rama. Zbardhet vendimi i qeverisë »
Article Logic
Execution time: 0.0074841976165771
array(1) { ["section"]=> string(91) "edi-rama-flet-shqip-ne-bruksel-shqiperia-mund-te-preket-ne-dimer-nga-refugjatet-video-23957" }