Edi Rama shfaqet në krah të Qazim Sejdinit dhe Taulant Ballës, jep mesazhin optimist (VIDEO)

Publikuar tek: politike, më 18:33 14-03-2018 Edi Rama shfaqet në krah të Qazim Sejdinit dhe Taulant Ballës, jep mesazhin optimist (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Elbasan, ku veç çasteve me familjen e tij, ka gjetur kohë të vizitojë edhe panairin e çelur me rastin e Ditës së Verës.

I shoqëruar nga kryebashkiaku i Elbasanit, Qazim Sejdini dhe kreu i grupit të PS-së, Taulant Balla, kryeministri Rama tha se është e rëndësishme.

“Ka filluar të mos mbahet dot mend kur kemi ardhur këtu në Elbasan për Ditën e parë të Verës, por e mbaj mend shumë mirë si ka qenë Elbasani. Në këtë ditë vere nuk është e vështirë të shquhen ndryshimet që kanë ndodhur nga viti i kaluar. Dhe të tjera do të ndodhin. Ajo që është e rëndësishme është të fuqizojmë mundësinë për njerëzit që të kenë më shumë punësim dhe ekonomi. Është e lehtë për t’u thënë por jam i bindur që do bëhet”, u shpreh Rama.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Qeveria mblidhet në Elbasan, Ministrja Gjonaj shpërndan certifikata pronësie në hipotekën e Peqinit
Deputeti demokrat denoncon punësimin politik dhe familjar në administratë (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.02592396736145
array(1) { ["section"]=> string(96) "edi-rama-shfaqet-ne-krah-te-qazim-sejdinit-dhe-taulant-balles-jep-mesazhin-optimist-video-113265" }