Eduard Kapri fitore me mbi 1 mijë vota kundrejt Diana Miles në Pogradec, fiton edhe Shametaj në Selenicë

Publikuar tek: politike, më 15:52 22-06-2015 Eduard Kapri fitore me mbi 1 mijë vota kundrejt Diana Miles në Pogradec, fiton edhe Shametaj në Selenicë

Kandidati i djathtë Eduard Kapri ka fituar me një rezultat me mbi 1 mijë vota. Kandidati i djathtë ka fituar me një shumicë votash prej 17806 kunbdrejt votave të Diana Miles e cila mundi të marrë vetëm 16316.

Diana Mile e ardhur nga rradhët e LSI-së  ka patur një garë të fortë me kandidatin e djathtë por duket se tashmë gjithçka është zyrtarizuar edhe për bashkinë e Pogradecit.

Edhe në Selenicë ka përfunduar me numërimin duke i dhënë fitoren kandidatit të djathtë Përparim Shametaj me 4483 vota kundrejt kandidatit të LSI Kasem Cenaj me 3571 vota.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vorë, Luan Sallaku: Nuk e njoh rezultatin, do ta kontestoj në KQZ
SHBA: KQZ të certifikojë rezultatet, shqetësim për ne blerja e votave dhe presioni mbi votuesit »
Article Logic
Execution time: 0.019872903823853
array(1) { ["section"]=> string(109) "eduard-kapri-fitore-me-mbi-1-mije-vota-kundrejt-diana-miles-ne-pogradec-fiton-edhe-shametaj-ne-selenice-14347" }