Ekipi i filmit ‘’Shok’’ niset drejt Los Angeles për Çmimet ‘’Oscar’’ (FOTO)

Publikuar tek: kulture-art, më 12:45 22-02-2016 Ekipi i filmit ‘’Shok’’ niset drejt Los Angeles për Çmimet ‘’Oscar’’ (FOTO)

Ekipi i filmit britaniko-shqiptar ‘’Shok’’ niset drejt Los Angeles për Çmimet ‘’Oscar’’. Nominuar për filmin më të mirë me metrazh të shkurtër ekipi shfaqet në këtë foto duke udhëtuar me avion drejt SHBA-ve për ceremoninë e çmimeve ‘’Oscar’’ më 28 shkurt.

Filmi 21 minuta ka regjisor  dhe scenarist Jamie Donoughue dhe bazohet në ngjarjet e vërteta gjatë luftës në Kosovë. Muzika është kompozuar Trimor Dhomi ndërkohë që aktorët janë: Eshref Durmishi, Lum Veseli, Andi Bajgora, Aurita Agushi. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ku fshiheshin florinjtë në shtëpinë e Kadaresë, Floriana Garo futet brenda (VIDEO)
Bukuria hipnotizuese e tavanëve në Xhamitë e Iranit (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.020562887191772
array(1) { ["section"]=> string(71) "ekipi-i-filmit-shok-niset-drejt-los-angeles-per-cmimet-oscar-foto-33220" }