Ekomoni takim me Unioni Turistik Shqiptar: Në vëmendje cilësia e turizmit

Publikuar tek: ekonomi, më 13:27 15-11-2016 Ekomoni takim me Unioni Turistik Shqiptar: Në vëmendje cilësia e turizmit

Ministrja e Ekonomisë Milva Ekonomi ka zhvilluar një takim me Unionin Turistik Shqiptar ku kryefjalë e talkimit ka qenë cilësia në turizëm.

“Kjo ishte kryefjala e takimit që zhvillova në MZHETTS përfaqësuesit e Unionit Turistik Shqiptar. 

I bëra një panoramë të gjitha zhvillimeve të fundit për miratimin e akteve nënligjore të Ligjit të Turizmit që lidhen me vlerësimin e strukturave akomoduese, udhërrëfyesit turistik, operatorët turistik dhe agjencitë e udhëtimit.
Cilësia në turizmin shqiptar është një proces i cili kërkon një punë të përbashkët mes qeverisë dhe atyre që operojnë në këtë sektor. Ky proces nuk ka aspak si qëllim të penalizojë por shërben në arritjen e standardeve të duhura për strukturat akomoduese,”-shprehet Ministrja e Ekonomisë.

15027770_1172619052821919_1035744145235499538_n.jpg15036641_1172619109488580_2144966995962893845_n.jpg15094410_1172619059488585_1528976464141963264_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018235921859741
array(1) { ["section"]=> string(78) "ekomoni-takim-me-unioni-turistik-shqiptar-ne-vemendje-cilesia-e-turizmit-59575" }