Edhe pse në një mjedis të vështirë biznesi për shkak të ndryshimeve të kontratës në mënyrë të njëanshme nga qeveria…
Kryeinspektori i Inspektoriatit Qëndror, Shkëlqim Hajdari, shpërndau sot Kartat e Inspektimit për Shërbimin Veterinar, inspektorët e të cilit kanë një…
Edhe pse është dhënësja me e madhe e koncesioneve, qeveria po vë re se rritja e numrit mund të vërë…
Ambasadori i ri i OSBE në Shqipëri, Bernd Borchardt, ka bërë mbrëmë një deklaratë të fortë në Ora News, kur…
Nga Jorida Tabaku Dhe një përgjigje Ahmetajt për taksën e sheshtë! Qeveria teknike nuk është utopi por shans për të…
Vetëm disa muaj para zgjedhjeve parlamentare qeveria “lëshon dorën”, duke falur 91 miliard lekë, që duhet t’i mblidhte nga taksat…
Zhvillimi i sipërmarrjes, lehtësimi i problematikave të biznesit, investimet në turizëm dhe promovimi turistik ishin fokusi i vizitës së sotme…
Reforma e ndërmarrë në transportin urban në kryeqytet dhe kryesisht implementimi i biletës elektronike, duket se shton kostot për operatorët…
Monedha e huaj, Euro  është zhvlerësuar akoma më shumë sot, duke arritur nivelin më të ulët të këmbimit në tregun…
Mbështetja për shtresat në nevojë ishte fokusi i mbledhjes së sotme të Këshillit Bashkiak të Tiranës. Për vitin 2017, Bashkia…
Kryeministri Edi Rama inspektoi sot rivënien plotësisht në punë të nënstacionit të Lezhës, një investim prej 1.9 milionë dollarë nga…
Revista ‘Monitor’, e specializuar në fushën e ekonomisë, me anë të nje editoriali komenton rritjen e madhe të kërkesave për…
Ministri i Bujqësisë, Zhvilimit Rural dhe Administrimit të Ujrave, Z.Edmond Panariti, gjatë një vizite në Bari, Itali, u takua me…
Bashkimi Europian do të investojë 40 milionë euro në katër bashki të vendit dhe konkretisht në Korçë, Berat, Shkodër e…
Kontrolli i Lartë i Shtetit, ka zhvilluar auditim në Albpetrol SHA për periudhën 01.07.2015 deri 30.09.2016. Nga auditimi i KLSH rezulton…
Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujrave, Edmond Panariti, gjatë një vizite në Gjermani, mori mbështetje për financime…
Page 1 of 77

Ora

Barometri i DitësShtypi i Dites

Sondazh

Si e kuptoni strategjinë e opozitës:

Analiza & Komente

Përballë Sali Berishës!

Nga Arbana Xharra- Kryeredaktore e gazetës “Zëri&rdquo...

Luli u zgjua…Le të fillojë opozitarizmi

Nga Anila Basha - Drejtore e Newsbomb.al ...

Shpërthen politologu Afrim Krasniqi: Krim shtetëror në Durrës, reagoni sa s’është vonë

Nga Afrim Krasniqi E ka ditur Kryetari i Bashkisë, e ka ditur K...

Në zemër të Myzeqesë (Foto)

Nga Besim Dybeli Reportazh përshkrues nga qyteti i Fierit N&eum...

"Je suis Romania!!"

Nga Afrim Krasniqi ...

Kryeministri…

Nga Edmond Arizaj Edi Rama vazhdon të ngjitet. Që në s...

Kush fitoi me shkarkimin e Manjanit: Rama apo Meta?

Nga Blendi Fevziu Telenovela nuk mbaroi. Edhe pse ajo shërbeu p&...

3 skenarët: Ja çfarë do të ndodhë me Ramën dhe Metën këtë javë

“Janë në një qeveri, por nuk qeverisin bashkë...

Fundet, peliçet dhe ferexhetë

Nga Ilir Ikonomi Në fillim të vitit 1937, tri motrat e Mbre...

Fred Peza dhe shpërthimi i qelbit nga gazetaria e infektuar!

Nga Ylli Pata Alfred Peza nuk është një viktimë ...

Dossier

Dritëro Agolli përmes fakteve!...

Nga Gjergj Marku: -Që nga dëshira e tij e parë pë...

Historia e diasporës shqiptare

Emigrimi ka qenë historikisht pjesë e zhvillimit njerëz...

Presidenti i 42-të i SHBA, Bill Clinton mbush sot 70 vjeç

William Jefferson Clinton ose siç njihet ndryshe Bill Clinton &...

Hasan Prishtinën nuk e vrau Ibrahim Çelo

Nga Arben LLALLA Po mbushen 83 vite nga 13 gushti i vitit 1933, ku n&...

Parku i Lurës: Shpresa ka formën e fidanit të pishës

500 fidanë iu shtuan parkut që e ka humbur lavdinë e di...

Lazarati e gjen të vështirë jetën pa drogën

Fatjona Mejdini - BIRN Rreth dy vite pasi policia zbarkoi në fsh...

Gratë nga Kosova në krye të kampeve të ISIS-it (Foto)

Kosova ka qenë një nga vendet më proamerikane të E...

A shkoi Gjergj Kastriot Skënderbeu për pelegrinazh në Mekë?

Në një nga poemat e poetit Persian Ferdousi, Shahnameh &ldqu...

Kontaktet Tona

Address: Bulevardi Dëshmorët e Kombit

Tel: + 355 69 98 44442

Mob 2: +355 69 98 44441

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Website: http://www.newsbomb.al