Ekspertët japin alarmin: Kujdes nga grupet në WhatsApp! Ja çfarë ndodh

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 14:41 12-01-2018 Ekspertët japin alarmin: Kujdes nga grupet në WhatsApp! Ja çfarë ndodh

Ekspertët japin alarmin, kujdes nga mesazhet në grup në WhatsApp. Kjo për arsye se bisedat në grupe janë më të lehta për tu hakuar.

Sipas specialistëve, për shkak të një të mete të sigurisë kushdo mund të kontrollojë serverat e WhatsApp dhe është në gjendje të fusë persona të rinj brenda grupit, si të ishte admin.

Ndërsa, nga ai moment dhe më pas, anëtari i ri mund të lexojë mesazhet e dërguara nga personat e tjerë në grup.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rita Ora viziton Kosovën për 10-vjetorin e Pavarësisë, Behgjet Pacolli i përgatit surprizën e veçantë
Pas ‘New Rules’, Dua Lipa: As nuk ma ndjen ... (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.018815994262695
array(1) { ["section"]=> string(75) "ekspertet-japin-alarmin-kujdes-nga-grupet-ne-whatsapp-ja-cfare-ndodh-106329" }