Elbasani 2 ditë me ndërprerje energjie të detyruar, OSHEE publikon ORARET

Publikuar tek: aktualitet, më 22:54 10-10-2018 Elbasani 2 ditë me ndërprerje energjie të detyruar, OSHEE publikon ORARET

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE), njofton gjithë abonentët e Elbasanit se nesër dhe më datë 12 tetor do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.

Sipas njoftimit, për shkak të remontit të OST në linjën 110kV L110 – 42 Cërrik – Belsh, OSHEE është e detyruar të stakojë energjinë elektrike në datat 11-12 tetor në intervalin kohor 08:30-15:30.

Kështu pa drita do të mbeten: Belsh, lagjet Tafan, Pep, Shtith, Dervish , Seferan, lagjet: Trojas, Shkëndi, Qafë Shkallë, Përroi i Zi, Rrase fshatrat: Rrase e Siperme, Rrase e poshtme, Shegas, Pajalli, Shoshkë, Hystë, Pokgjen, Abaz, Shkoz, Stanaj, Cepë, Mërhoj, Hysë, Merhoj, Përparim, Bicaj, Garrunjë, Lisnaj, Ish Komuna Pajov, Bishqem, Cacabez, Cengelë, Gruksh, Hazgjok, Haspirej, Lazaren, Paulesh e Lolaj.

Gjithasht, pa energji do të jenëë dhe zonat Vidhas-Halgjer, Gjocaj, Bardhas, Kurtaj, Osmanshej, Rrumbullak, Shezë, Algjinaj, Pekishtë, Korthnek, Vasha, Privat, Qyteti Peqin, Burgu Peqin, Spitali, Capanaj, Palaj dhe Grumbullimi.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019506931304932
array(1) { ["section"]=> string(79) "elbasani-2-dite-me-nderprerje-energjie-te-detyruar-oshee-publikon-oraret-137363" }