Elbasani ynë nuk është qyteti i bandave

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:06 04-10-2017 Elbasani ynë nuk është qyteti i bandave

Nga Mentor Kikia

Prej disa ditësh Elbasani është bërë sinonimi i krimit dhe trafikut. Sinonimi i bandave dhe korrupsionit politik. Por Elbasani nuk është ky. Ai është qyteti i traditës së madhe kulturore, i arsimit dhe mësuesve që kanë shkolluar tërë Shqipërinë. Imazhi i një dyzine kriminelësh, që rëndom gjenden në cdo qytet, nuk mund të nxirosë një qytet të tërë, me njerëz të punëtorë dhe të urtë. 


Këdo që takoj këto ditë më thotë: Po çfarë ndodh andej nga Elbasani more, ça bëhet kështu? Shkon më andej, shkon? Po - u them- shkoj dhe do të shkoj edhe më shpesh. Sepse Elbasani nuk është qyteti i krimit dhe dhunës, por qyteti I luleve dhe diturisë.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019668817520142
array(1) { ["section"]=> string(45) "elbasani-yne-nuk-eshte-qyteti-i-bandave-94684" }