Eleminatoret e europianit, kombëtarja U-19 njeh kundërshtarët

Publikuar tek: sport, më 16:20 06-12-2017 Eleminatoret e europianit, kombëtarja U-19 njeh kundërshtarët

Kombëtarja shqiptare, Under 19 ka njohur kundërshtarët me të cilët do të përballet për eleminatoret e europianit të ardhshëm.

Shorti i hedhur në Nion të Zvicrës i ka vendosur kuqezinjtë e Bogdanit në një grup relativisht të lehtë ku me pak fat mund të tentohet edhe kualifikimi.

19-vjeçarët kuq e zinj do të jenë në grupin 8-të së bashku me skuadrat e Ukrainës, Sllovakisë dhe Norvegjisë.

Ky turne do të zhvillohet tetorin e vitit të ardhshëm në Shqipëri, nga data 10 tetor deri në datë 16 tetor.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « KOSTO E LARTË: Ja çfarë do të ndodhë me menaxhimin e stadiumit “Loro Boriçi”
Sulmuesi i Juventusit tregon çelësin për të mundur Interin të shtunën »
Article Logic
Execution time: 0.0040631294250488
array(1) { ["section"]=> string(67) "eleminatoret-e-europianit-kombetarja-u-19-njeh-kundershtaret-102182" }