Elia Zaharia falenderon publikisht Sadije Berishën: Si rrallëkush, e mbajte fjalën

Publikuar tek: fcb-bomb, më 19:04 04-04-2016 Elia Zaharia falenderon publikisht Sadije Berishën: Si rrallëkush, e mbajte fjalën

Elia Zaharia publikisht Sadije Berishën e cila ka dhuruar lekët e shitjes së librit të saj për restaurimin e një kopështi. Zaharia i thotë Berishës se “si rrallëkush e mbajti fjalën!”.

“Sot inaguruam restaurimin e kopshtit në fshatin Zall Shoshaj. I jam mirnjohëse znj Sadije Berisha që zgjodhi fondacionin Mbretëresha Geraldine për të bërë këtë donacion. E dashur mikeshë, të falenderoj pafund për bujarinë dhe zemërgjerësinë tënde! Sot libri yt i embëlsirave, shitjet e të cilit mundësuan këtë investim, mori një dimension krejt tjetër. Sot ëmbëlsove pafundësisht zemrat e shumë fëmijëve, që falë kontributit tënd kanë një kopësht të ri plot me lodra! Si rrallëkush, e mbajte fjalën!”

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021365880966187
array(1) { ["section"]=> string(86) "elia-zaharia-falenderon-publikisht-sadije-berishen-si-rrallekush-e-mbajte-fjalen-36819" }