Eliza Dushku bashkëpunim në një film me aktorin kosovar të “Shok”

Publikuar tek: kulture-art, më 18:24 07-03-2016 Eliza Dushku bashkëpunim në një film me aktorin kosovar të “Shok”

Aktorja amerikane me origjinë shqiptare, Eliza Dushku ka dhënë një lajm të bukur për të gjithë shqiptarët. Ajo ka postuar një foto me aktorin Eshref Durmishi në rrjetet sociale duke paralajmëruar bashkëpunimin e tyre në një film në ardhmen.

“Ne mund të kemi një ide për një film në të ardhmen”, shkruan Dushku.

Eliza Dushku ka qenë një nga personalitetet me origjinë shqiptare dhe famë ndërkombëtare që ka mbështetur më fortë flimin “Shok” në garën për çmimin “Oscar”. Eshref Durmishi ishte pjesë e këtij filmi, që fatkeqësisht nuk arriti të fitonte statujën e artë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Floriana Garo më e emocionuar se kurrë, babai i saj mer titullin "Nderi i Qytetit të Durrësit”
Kujtojmë Violeta Munushin: Biseda e regjistruar, përgjigjia për batutën e Ramës me “brekët e kuqe” dhe çfarë tha 24 h para se të mbyllte sytë »
Article Logic
Execution time: 0.020953893661499
array(1) { ["section"]=> string(69) "eliza-dushku-bashkepunim-ne-nje-film-me-aktorin-kosovar-te-shok-34491" }