Eliza Dushku dhe Rita Ora të jashtëzakonshme, promovojnë filmin “Shok” të nominuar për Oscar

Publikuar tek: kulture-art, më 11:09 18-02-2016 Eliza Dushku dhe Rita Ora të jashtëzakonshme, promovojnë filmin “Shok” të nominuar për Oscar

Eliza Dushku dhe Rita Ora vazhdojën të surprizojnë e bëjnë gjithkënd krenar për dashurinë e bartur për këtë vend e njerëzit e tij. Këtë herë, aktorja dhe këngëtarja shqiptare kanë promovuar për mijëra ndjekësit e tyre nga e gjithë bota, filmin shqiptar “Shok” të nominuar për çmimin Oscar.

 “Kosova. Krenare me filmin Shok. I nominuar për Oscar”, ka shkruar, Dushku.

"Të mbështesim Shok", shkruan Rita e cila nuk harron të kujtojë as 8 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës.

 

ririr.jpg

 

“Shok” është nominuar për Oscar në kategorinë “Filmi më i mirë i Shkurtër”,  dhe ceremonia e ndarjes së çmimeve do të mbahet  më 28 shkurt në Los Angelos .

el1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Si përgatiteshin infermieret në vitet ‘30. Djali i Irinit publikon foton e Shkollës Franceze në Tiranë
Eliza Dushku mijëra ndjekësve të saj nga e gjithë bota: I bekuar ky burrë shqiptar me mustaqe »
Article Logic
Execution time: 0.024107933044434
array(1) { ["section"]=> string(95) "eliza-dushku-dhe-rita-ora-te-jashtezakonshme-promovojne-filmin-shok-te-nominuar-per-oscar-32901" }