Emma Watson në listën e 100 njerëzve më me influencë në botë

Publikuar tek: bota, më 16:42 19-04-2015 Emma Watson në listën e 100 njerëzve më me influencë në botë Emma Watson

Aktorja e famshme Emma Watson, është përfshirë nga revista “Times” në listën e 100 njerëzve më me influencë në botë.

Ema Watson ishte vetëm 9 vjeçe kur u pranua për rolin e Hermione-s në filmin “Harry Potter” dhe që atëherë është shfaqur në çdo seri të këtij flmi. Fjalimi i saj në Davos i titulluar “HeForShe” duke iu drejtuar meshkujve për t’u bashkuar në luftën e barazisë gjinore, impresionoi me miliona njerëz.

Watson nuk është vetëm një aktore e re, e bukur dhe e talentuar. Fushata e saj për Kombet e Bashkaura rreth barazisë gjinore, tregoi se ajo është një vajzë e inteligjente e cila ka përqafuar feminizmin, që Watson e definon si "teoria e barazisë politike, ekonomike dhe sociale të gjinive."

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021581888198853
array(1) { ["section"]=> string(65) "emma-watson-ne-listen-e-100-njerezve-me-me-influence-ne-bote-9175" }