Emrat e njohur të kozmetikës në Shqipëri tregojnë për herë të parë sekretet e punës: Transformimi të jep doza kënaqësie

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 16:50 20-08-2016 Emrat e njohur të kozmetikës në Shqipëri tregojnë për herë të parë sekretet e punës: Transformimi të jep doza kënaqësie

Tre emrat e njohur të fushës së kozmetikës në Shqipëri tregojnë për herë të parë sekretet e punës  ecila i ka bërë për vete…

Ato janë Eni Leno, Elona Balaj dhe Linda Guri të cilat kanë karrierë të gjatë dhe kurojnë imazhin e personazheve publikë.

Linda Guri ka treguar se pasioni për ngjyrat, format, për të bukurën i është ngjizur që prej 12 vitesh. Ajo tregon se babai i saj ka qenë shtysa kryesore dhe se kishte njohuri mbi pikturën, artin, profil të cilin e ka vazhduar më profesionalisht në Liceun Artistik në Akademinë e Arteve.

Ajo i nisi fillesat e saj për botën e make up-it që në gjimnaz dhe dhe filloi të punonte në sallonin Neë Look Tina, aty ku edhe krijoi hapat e para shkruan 'Elegancë'.

“Është profesion shumë i bukur, të cilin mbi të gjitha e dua dhe ndjej se gjithmonë kam shumë për të dhënë” thotë Linda.

Ajo tregon se make up-i është diçka eksploruese ku gjithë kohën je në kërkim të ngjyrave dhe është diçka ndryshe.

Sipas saj pjesa më e bukur është kur nis të eksperimentosh jashtë normales…

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023889064788818
array(1) { ["section"]=> string(124) "emrat-e-njohur-te-kozmetikes-ne-shqiperi-tregojne-per-here-te-pare-sekretet-e-punes-transformimi-te-jep-doza-kenaqesie-50343" }