Emri i ri i Maqedonisë, telefonata Zaev-Tsipras: Jemi në fund të negociatave

Publikuar tek: rajon, më 16:50 11-06-2018 Emri i ri i Maqedonisë, telefonata Zaev-Tsipras: Jemi në fund të negociatave Zoran Zaev dhe Alexis Tsipras

Duket se çështjes së emrit të ri të Maqedonisë po i vjen fundit dhe këtë gjë e ka deklaruar vetë Kryeministria greke.

 

Bisedimet mes kryeministrit maqedonas Zoran Zaev dhe atij grek Aleksis Tsipras vazhdojnë ende, ndërsa sipas Kryeministrisë greke një telefonatë mes tyre e zhvilluar ditën e sotme pritet të nxjerrë konkluzionet përfundimtare.

Sakaq Zaev ka thënë se dy vendet janë në fund të negociatave dhe se po vijojnë diskutimet, ndërsa ka premtuar se ky debat do të mbyllet përpara samitit të BE-së.

Ditën e nesërme pritet të ketë edhe një telefonatë tjetër midis dy kryeministrave, teksa ministri i Mbrojtjes së Greqisë do të dalë në një deklaratë për shtyp për të qartësuar gjërat.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Haradinaj paralajmëron: Do detyrohemi të shëndërrojmë Ushtrinë e Kosovës në ligj
E TRISHTË/ La Austrinë për të gjetur ATIN, 24 vjeçarja varroset e vetme nga avokatja »
Article Logic
Execution time: 0.031188011169434
array(1) { ["section"]=> string(81) "emri-i-ri-i-maqedonise-telefonata-zaev-tsipras-jemi-ne-fund-te-negociatave-124008" }