Emri i ri i Maqedonisë, vjen TAKIMI Grubi-Nimiç

Publikuar tek: rajon, më 15:18 12-02-2018 Emri i ri i Maqedonisë, vjen TAKIMI Grubi-Nimiç

Zyrtari i partisë BDI të Maqedonisë, Artan Grubi është takuar ditën e sotme me ndërmjetësuesin e SHBA-ve në Maqedoni Methju Nimiç për të folur mbi çështjen e emrit të Maqedonisë.

Sipas Grubit, Maqedonia është shumë pranë vendosjes së marrëveshjes dhe se ky kompromis është kushti bazë për integrimin e vendit në NATO dhe BE. Ai tha se vendimi do të jetë reciprokisht i pranueshëm nga të dyja palët për të siguaruar paqe në rajon.

Ndryshimi i emrit të Maqedonisë ka nxitur shumë reagime negative në rajon, ku mbetet për t’u kujtuar protesta masive në Greqi.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Deputetja lë "nam", i del në krah Shqipërisë por harron të shkruajë shqip
Skandali seksual i drejtorit, FLET 15-VJEÇARJA SHQIPTARE: Shkova për 10 euro…(VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.018883943557739
array(1) { ["section"]=> string(53) "emri-i-ri-i-maqedonise-vjen-takimi-grubi-nimic-110009" }