Endri Prifti akuza për sabotim të festivalit ‘Kënga Magjike’: Të merren masa

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 08:55 10-12-2016 Endri Prifti akuza për sabotim të festivalit ‘Kënga Magjike’: Të merren masa

Këngëtari i njohur Endri Prifti duket se nuk është mjaft i kënaqur nga festivali ‘Kënga Magjike’.

Sipas tij transmetimi i festivalit në televizion ka qenë me zëra shumë të lartë. I revoltuar këngëtari i drejtohet moderatorit Ardit Gjebrea të mos lejojë që ky festival të sabotohet dhe se personi që e ka bërë këtë duhet vënë përpara përgjegjësisë.

Reagimi i plotë:

Nuk e kuptoj , perse perse perse duhet te na demtojne ne . Kemi derdhur djerse gjith jeten tone neper skena . Ju drejtohem te dashur fansat tane dhe dashamiresit e muzikes tone. Ajo qe pate mbreme ne TV ata zera aq lart bazes muzikore , nuk varen nga ne , kjo i perket regjise dhe personave qe meren direkt per transmetimin ne TV. Ne nuk dime fare se cndodh ne TV . Patjeter qe do e theksoj , nuk eshte gabim , nuk eshte harese , ata jane profesioniste ne ate pune. Do ti lutesha z Ardit Gjebrea , Producentit te keti festivali kaq madheshtor , gjith ajo pune e madhe me parametra skenografike Europiane , nje festival qe gjen veten cdokush , shume i dobishem per prurjen e kengeve te reja , per talentet e rinj , per gjithcka qe ka krijuar kete patente kaq origjinale , mos lejoje qe dikush aty te sabotoje , ose mbase dhe pa dashje , te keqtrajtoje artistin qe shkon tek ky festival per te qene sa me afer me publikun dhe fansat e tyre. Ky person duhet qortuar , duhet denuar , duhet vene para pergjegjesise per kete gje kaq te shemtuar . Ne jemi ne , nuk na mundni dot se na keqtrajtuat nje kenge . Harojeni . Ne na do populli sepse jemi prane tyre cdo dite , cdo jave dhe cdo moment gezimi per ta. Ne dalim ne skene dhe harojme gjithcka kur kapim mikrofonin ne dore. Ne i jepemi pa doreza publikut tone , ne derdhim ndjenje , shpirt , djerse ne skene . Le ti kthehemi te vertetes gjithandej , jo vetem ne kenge por kudo ne kete vend. Te tregojme pasterti , te tregojme ndergjegjen tone te vertete , te mos mashtrojme popullin , ti leme intrigat , te afrohemi ta shikojme njeri tjetrin pozitivisht , te krenohemi kur dikush ecen perpara , te japim buzeqeshje te sinqerte kur i buzeqeshim dikujt , mos i themi pallavra dhe mashtrime ketij populli , te tregohemi realiste dhe drejt perdrejt per gjithcka , te ruajme femijet nga droga dhe prostitucionet , te luftojme me djerse varferine , per te aritur te ndihemi krenare dhe te vertete .vetem kshu mundet te arijme nje Shqiperi Europiane. Une kshu mendoj signiori e sginiorita. Grazzie mille tutti.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.070357084274292
array(1) { ["section"]=> string(79) "endri-prifti-akuza-per-sabotim-te-festivalit-kenga-magjike-te-merren-masa-62200" }