Eneda Tarifa nuk arrin të kualifikohet në finalen e Eurovision

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 23:05 12-05-2016 Eneda Tarifa nuk arrin të kualifikohet në finalen e Eurovision

Eneda Tarifa nuk ka mundur të kualifikohet në finalen e festivalit të këngës europiane, Eurovision. Pavarësisht preformancës mjaft të mirë dhe vlerësimeve pozitive, duket se votat nuk kanë mjaftuar për ta çuar “Përrallën” në finale.

Shtetet që u kualifikuan në gjysëmfinalen e stome janë: Gjeorgjia, Letonia, Bullgaria, Australia, Ukraina, Serbia, Polonia, Izraeli, Lituania dhe Belgjika.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.45043921470642
array(1) { ["section"]=> string(68) "eneda-tarifa-nuk-arrin-te-kualifikohet-ne-finalen-e-eurovision-40294" }