Eni Çobani e krahason veten me Federica Mogherinin dhe ja pse

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:21 05-03-2016 Eni Çobani e krahason veten me Federica Mogherinin dhe ja pse Eni Çobani dhe Federica Mogherini

Eni Çobani një nga juristet më të njohura në Shqipëri e krahason sot veten me shefen e Politikës së Jashtme dhe të Sigurisë në Bashkimin Europian, Federica Mogherinin.

Arsyeja? Sepse edhe Çobani është origjinale. Mogherini u komentua gjerësisht për thjeshtësinë që përçoi me anë të veshjes dhe qëndrimit të saj në kuvendin shqiptar gjatë vizitës, ndryshe nga ç’ndodh nga shumë deputete gra.

Ja si e shpjegon Çobani:

Mirmëngjes!Më ka pëlqyer diskutimi i shumë prej jush për origjinalitetin, finesën, dhe pastërtinë e figurës së Znj.Mogherini dhe gjithsecili nga ne duke qenë origjinal është më i vërtetë ashtu siç kemi ardhur në këtë botë.

Unë kam vendosur me kohë të jem kjo që shikoni me të mirat dhe defektet e mia ndoshta nuk jam perfekte por jam ORIGJINALE.’’

enicobanimogheriniok

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Djali i spikeres së lajmeve bën 5 vjeç, gazetarja i bën dedikim prekës: Të dua ‘’gjif ‘’ditën o Enio!
‘’Sofia’’ te ''Zonë e Lirë'' e mahnitur nga Sali Berisha por s’dihet pse më parë i pëlqente pak më shumë »
Article Logic
Execution time: 0.023941993713379
array(1) { ["section"]=> string(67) "eni-cobani-e-krahason-veten-me-federica-mogherinin-dhe-ja-pse-34283" }