Erdogan dhe Gylen nisin luftën virtuale, kërkohet edhe mbështetja e myslimanëve shqiptarë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 18:52 25-07-2016 Erdogan dhe Gylen nisin luftën virtuale, kërkohet edhe mbështetja e myslimanëve shqiptarë

Lufta mes Recep Tayyip Erdogan dhe Fethulla Gylen nuk po zhvillohet vetëm në terrenin turk dhe diplomaci, por ajo po ashpërsohet edhe në rrjetet sociale.

Kohët e fundit në “Facebook” janë hapur faqe në gjuhën shqipe të presidentit turk dhe predikuesit mysliman, ku publikohen lajme dhe shkrime kundër njëri-tjetrit. Postimet janë duke u sponsorizuar në mënyrë që t’u shfaqen një numri të madh përdoruesish të “Facebook”.

Si për Erdogan ashtu edhe për Gylen, Shqipëria dhe shqiptarët myslimanë ka një rëndësi të madhe në implementimin e strategjive të tyre, ndaj jo më kot persona të caktuar, të paguar prej tyre po kërkojnë të tërheqin mbështetës shqiptarë me anë të rrjeteve sociale. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.12273788452148
array(1) { ["section"]=> string(94) "erdogan-dhe-gylen-nisin-luften-virtuale-kerkohet-edhe-mbeshtetja-e-myslimaneve-shqiptare-47697" }