Erdogan takon vogëlushen siriane që shkruante në Twitter nga Aleppo

Publikuar tek: bota, më 20:28 21-12-2016 Erdogan takon vogëlushen siriane që shkruante në Twitter nga Aleppo

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan është takuar me fëmijët e evakuuar sot nga Siria, mes tyre edhe vogëlushja Bana al-Abed e cila u bë e njohur pas raportimeve në rrjetin social Twitter nga qyteti i shkatërruar i Alepos.

Nga llogaria e tij zyrtare në Twitter, Erdogan ka postuar fotot e takimit me 7-vjeçaren dhe familjen e saj të cilët i priti në ambientet e Presidencës, raporton Newsbomb.al.

Së bashku me fotot Erdogan shkruan “Turqia do jetë gjithmonë përkrah njerëzve të Sirisë”. /Newsbomb.al

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021741151809692
array(1) { ["section"]=> string(65) "erdogan-takon-vogelushen-qe-shkruante-ne-twitter-nga-aleppo-63357" }