Erion Veliaj i ftuar në eventin e George Soros në Sri Lanka

Publikuar tek: politike, më 09:37 06-01-2016 Erion Veliaj i ftuar në eventin e George Soros në Sri Lanka

Kryetari i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj është ftuar të marrë pjesë në një event të organizuar nga miliarderi George Soros me iniciativë të kryeministrit Ranil Wickremesinghe në Sri Lanka.

Eventin me temë ekonominë do të zgjasë dy ditë, ndërsa janë ftuar të marrin pjesë 300 persona nga biznesi dhe politika nga e gjithë bota.

Sri Lanka ka përjetuar rritje të ndjeshme ekonomike gjatë dekadës së fundit, ndërsa baza e saj është rritja e fortë historike e të ardhurave për çdo banor. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj është ndër 13 personat që do të mbajnë fjalën e tyre gjatë eventit. /Newsbomb.al/

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.064388990402222
array(1) { ["section"]=> string(65) "erion-veliaj-i-ftuar-ne-eventin-e-george-soros-ne-sri-lanka-29252" }