Ermal Mamaqi: Shqiptarët e hanë pjatën e peshkut 5 mijë lekë (të vjetra) dhe mërziten

Publikuar tek: fcb-bomb, më 21:48 24-07-2015 Ermal Mamaqi: Shqiptarët e hanë pjatën e peshkut 5 mijë lekë (të vjetra) dhe mërziten Ermal Mamaqi

Humoristi Ermal Mamaqi nuk ka mundur të qëndrojë jashtë diskutimeve dhe debateve që kanë shpërthyer në rrjetet sociale, dhe jo vetëm, për “faturat” e kripura të bregdetit shqiptar.

Por sipas Mamaqit, shqiptarët kot ankohen, pasi siç shpjegon ai, në Itali paguajnë 7 euro për një sanduiç dhe një shishe uji, ndërsa në Shqipëri me 5 mijë lekë të vjetra mund të hanë një pjatë plot peshk.

“Shqipëtarët, në Itali paguajnë 7 euro për një sandwiç + ujë. Dhe mërziten kur vijnë në Shqipëri se i duket shtrenjtë kur hanë një pjatë peshk 5mijë lekë (të vjetra). Shqiptarët...”, shkruan Mamaqi në faqen e tij në Facebook duke e demostruar edhe me një foto teksa mban një peshk në dorë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sonila Meço ka një "propozim": Të shfuqizojmë Kushtetutën dhe të besojmë parlamentarët
Ministri i ri, Blendi Klosi luan volejboll me të rinjtë në Jalë »
Article Logic
Execution time: 0.018244981765747
array(1) { ["section"]=> string(88) "ermal-mamaqi-shqiptaret-e-hane-pjaten-e-peshkut-5-mije-leke-te-vjetra-dhe-merziten-16933" }