Ermal Meta na bën krenarë, fiton mbrëmjen Cover të Sanremos (VIDEO)

Publikuar tek: kulture-art, më 09:20 10-02-2017

Ermal Meta, këngëtari i talentuar shqiptar na ka bërë të gjithëve krenarë mbrëmë në Sanremo.

Meta zuri vendin e parë duke fituar çmimin “Cover 2017”.

Këngëtari këngoi “Amara terra mia” të Domenico Modugno, të interpretuar gjithashtu në skenën e Sanremos në vitin 1961. Në fund ka shpërthyer edhe në lot.

Sakaq , mbrëmjen e sotme është gjysmëfinalja e festivalit.

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shkrimtari Fadil Kraja zbardh poezinë e Dritëro Agollit për Jozefina Topallin
Zbulime të reja në Torrën Veneciane: 6 predha guri, një gur varri osman dhe një tjetër top »
Article Logic
Execution time: 0.021762847900391
array(1) { ["section"]=> string(70) "ermal-meta-na-ben-krenare-fiton-mbremjen-cover-te-sanremos-video-68297" }