Estrada e Shkodrës  mbush 60 vjet, dalin detajet nga festa

Publikuar tek: kulture-art, më 17:03 08-11-2018 Estrada e Shkodrës  mbush 60 vjet, dalin detajet nga festa

Estrada e Shkodrës ka festuar 60 vjetorin e saj në teatrin “Migjeni”.  Ishin të ftuar  shumë pjesëtar që kanë kontribuar ndër vite .

 

U shfaq një dokumentar i realizuar nga Televizioni Shqiptar dhe u përkujtuan shumë figura të shquara si Tano Banushi, Paulin Selimi. Të pranishmit u emocionuan shumë nga  kujtimet e kthyera pas në kohë.

Por ajo çka u dallua në këtë event, ishte një pakënaqësi e humoristit Sandër Ruçi, i cili e shprehu në Facebook. Duke treguar se nga 60 vite ka qenë në 43 vite pjesë e saj dhe nuk  i kishte ardhur asnjë ftesë nga organizatorët.

po.PNG

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018357992172241
array(1) { ["section"]=> string(63) "estrada-e-shkodres-mbush-60-vjet-dalin-detajet-nga-festa-140763" }