Etika “masakron” Skënderbeun, i heq titullin kampion dhe i komplikon të ardhmen

Publikuar tek: sport, më 12:48 23-06-2017 Etika “masakron” Skënderbeun, i heq titullin kampion dhe i komplikon të ardhmen

Komisioni i Etikës ka marrë vendimin që t'i heqë titullin kampion të sezonit 2015-2016 ekipit të Skënderbeut.

Ky është vendimi që ky komision ka marrë ditën e sotme, duke u bazuar në faktet që ka dërguar UEFA për manipulim të ndeshjeve nga ana e skuadrës korçare. Pas pezullimit nga Kupat e Europës, verën e shkuar, ku Skënderbeu u zëvendëndësua në Champions League nga Partizani, tashmë vjen edhe një tjetër goditje për korçarët.

Gjithashtu, Skënderbeu është dënuar me -12 pikë në renditje nga sezoni që sapo u mbyll dhe me 20 milionë lekë gjobë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « EKSKLUZIVE/ Ruud Gullit alternativa e parë për stolin e Kombëtares, FSHF pret përgjigje nga legjenda e Holandës dhe më pas vendos për Inzaghin
Granit Xhaka i propozon të dashurës martesë, zbuloni përgjigjen e saj »
Article Logic
Execution time: 0.50972199440002
array(1) { ["section"]=> string(82) "etika-masakron-skenderbeun-i-heq-titullin-kampion-dhe-i-komplikon-te-ardhmen-83551" }