Eugent Bushpepa shpallet fituesi i festivalit të 56-të në RTSH

Publikuar tek: kulture-art, më 00:23 24-12-2017 Eugent Bushpepa shpallet fituesi i festivalit të 56-të në RTSH

Është mbyllur finalja e festivalit të 56-të në RTSH, ku çmimin e parë e fitoi Eugent Bushpepa me këngën “mall”.

Në fjalët e para pasa shpalljes fitues Eugent Bushpepa u shpreh shumë i emocionuar për këtë çmin dhe nderim që i bëhet.

“I falenderoj të gjithë shumë faleminderit për mundësinë që më dhanë për të përfaqësuar shqiptarët, do mundohem të bëj maksimumin”,- u shpreh i emocionuar këngëtari.

Çmimin e dytë e ka fituar Redon Makashi me këngën "Ekziston", ndërsa çmimin e  tretë e mori këngëtarja e re Inis Neziri me këngën "Piedestal"

Ky festival u premtua nga organizatorët shumë ndryshe dhe në fakt i tillë ishte me më shumë emocion dhe spektakël.

Pas këtij çmimi Eugent Bushpepa do të përfaqësojë Shqipërinë në festivalin europian Eurovizion. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « U pushua dhe hodh në gjyq nga Top Channel, shikoni ku shfaqet mbrëmjen e sotme Jonida Shehu
Atë Stathi Melani 50 vjet në harresë, përshpëritje në Kishë për priftin që u vra për të mbrojtur atdheun »
Article Logic
Execution time: 0.0045437812805176
array(1) { ["section"]=> string(69) "eugent-bushpepa-shpallet-fituesi-i-festivalit-te-56-te-ne-rtsh-104173" }