Euro 2016/ Dhuna në Marsejë: 2 vite burg për 3 tifozë rusë

Publikuar tek: bota, më 17:26 16-06-2016 Euro 2016/ Dhuna në Marsejë: 2 vite burg për 3 tifozë rusë

Euro 2016 nisi me episode dhune në Marsejë të Francës aty ku më 11 qershor ndeshja mes Anglisë dhe Rusisë u kthye në një përleshje të përgjakshme.

Tashmë 3 tifozë rusë janë dënuar me 2 vite burgsi përgjegjës për ngjarjen që solli 36 të plagosur.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.054589986801147
array(1) { ["section"]=> string(62) "euro-2016-dhuna-ne-marseje-2-vite-burg-per-3-tifoze-ruse-43720" }