Euro 2016/Gjermania, Spanja dhe Kroacia zbardhin listat paraprake

Publikuar tek: sport, më 20:43 17-05-2016 Euro 2016/Gjermania, Spanja dhe Kroacia zbardhin listat paraprake

Gjermania, Spanja dhe Kroacia kanë zbardhur listat paraprake të lojtarëve që do t’i përfaqësojnë në Kampionatin Europian “France 2016”.

Në Gjermani Gundogan i Borussia Dortmundit është lënë jashtë listës nga trajneri Joachim Loë, ndërsa prurjet e reja janë Julian Brandt (Bayer Leverkusen), Joshua Kimmich (Bayern Munchen) dhe Julian Weigl (Borussia Dortmund).

Te Spanja kanë mbetur jashtë Fernando Torres, Diego Costa dhe Juan Mata.

Kroacia shpreson te të rinjtë këtë vit. Me një mesfushë për t’u pasur zili, ballkanasit do të kërkojnë të bëjnë surprizën në Euro2016.

Gjermania:

Portierë: Bernd Leno (Bayer Leverkusen), Manuel Neuer (Bayern Munchen), Marc-André ter Stegen (Barcelona).

Mbrojtës: Jérome Boateng (Bayern Munchen), Emre Can (Liverpool), Jonas Hector (Colonia), Benedikt Howedes (Schalke 04), Mats Hummels (Borussia Dortmund), Shkodran Mustafi (Valencia), Antonio Rüdiger (Roma) dhe Sebastian Rudy (Hoffenheim).

Mesfushorë: Julian Brandt (Bayer Leverkusen), Julian Draxler (Schalke 04), Sami Khedira (Juventus), Joshua Kimmich (Bayern Munchen), Mario Gotze (Bayern Munchen), Toni Kroos (Real Madrid), Mesut Özil (Arsenal), Leroy Sané (Schalke 04), Bastian Schweinsteiger (Manchester United) dhe Julian Weigl (Borussia Dortmund).

Sulmues: Karim Bellarabi (Bayer Leverkusen), Mario Gómez (Besiktas), Thomas Müller (Bayern Munchen), Lukas Podolski (Galatasaray), Marco Reus (Borussia Dortmund) dhe André Schürrle (Wolfsburg).

Spanja:

Portierë: Iker Casillas (Porto), David de Gea (Manchester United), Sergio Rico (Sevilla)

Mbrojtës: Jordi Alba, Gerard Pique, Marc Bartra (all Barcelona), Sergio Ramos, Dani Carvajal (Real Madrid), Cesar Azpilicueta (Chelsea), Juanfran (Atletico Madrid)

Mesfushorë: Sergio Busquets, Andres Iniesta (both Barcelona), David Silva (Manchester City), Mikel San Jose (Athletic Bilbao), Koke, Saul Niguez (both Atletico Madrid), Cesc Fabregas (Chelsea), Thiago Alcantara (Bayern Munich), Isco (Real Madrid), Bruno Soriano (Villarreal)

Sulmues: Pedro Rodriguez (Chelsea), Alvaro Morata (Juventus), Aritz Aduriz (Athletic Bilbao), Nolito (Celta Vigo), Lucas Vazquez (Real Madrid)

Kroacia:

Portierë: Danijel Subašić (Monaco), Lovre Kalinić (Hajduk Split), Ivan Vargić (Rijeka), Dominik Livaković (NK Zagreb).

Mbrojtës: Darijo Srna (Shakhtar Donetsk), Vedran Ćorluka (Lokomotiv Moskva), Domagoj Vida (Dynamo Kyiv), Ivan Strinić (Napoli), Gordon Schildenfeld (Dinamo Zagreb), Šime Vrsaljko (Sassuolo), Tin Jedvaj (Bayer Leverkusen), Duje Ćaleta-Car (Salzburg).

Mesfushorë: Luka Modrić (Real Madrid), Ivan Rakitić (Barcelona),  Ivan Perišić (Internazionale Milano), Mateo Kovačić (Real Madrid), Milan Badelj (Fiorentina), Marcelo Brozović (Internazionale Milano), Alen Halilović (Barcelona), Domagoj Antolić (Dinamo Zagreb), Marko Rog (Dinamo Zagreb), Ante Ćorić (Dinamo Zagreb).

Sulmues: Mario Mandžukić (Juventus), Nikola Kalinić (Fiorentina), Andrej Kramarić (Hoffenheim), Marko Pjaca (Dinamo Zagreb), Duje Čop (Málaga).

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.036167144775391
array(1) { ["section"]=> string(70) "euro-2016-gjermania-spanja-dhe-kroacia-zbardhin-listat-paraprake-40746" }