Euro 2016, ja kush do e gjykojë “finalen” Gjermani-Itali

Publikuar tek: sport, më 16:28 01-07-2016 Euro 2016, ja kush do e gjykojë “finalen” Gjermani-Itali

Hungarezi Viktor Kassai, 40 vjeç, gjyqtar i ndeshjes së hapjes së Euro-2016 mes Francës dhe Rumanisë, është zgjedhur për të drejtuar ndeshjen çerekfinale mes Gjermanisë dhe Italisë, të shtunën në orën 21.00 në Bordeaux.

Veç ndeshjes së hapjes në Stade de France, Kassai ka drejtuar një tjetër ndeshje në Euro-2016, atë të fituar në ekstrem nga Italia ndaj Suedisë (1-0).

Gjatë karrierës së tij, Kassai ka drejtuar një finale të Ligës së Kampionëve në 2011, të fituar nga FC Barcelona ndaj Manchester United (3-1) në Wembley në Londër.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dy gjigandët anglezë në kërkim të Etrit Berishës
Manchester publikon foton e Ibrahimovic: Lojtar që nuk ka nevojë për prezantim »
Article Logic
Execution time: 0.038629055023193
array(1) { ["section"]=> string(59) "euro-2016-ja-kush-do-e-gjykoje-finalen-gjermani-itali-45211" }